DZIĘKUJĘ ZA ODWIEDZENIE MOJEJ STRONY

Firma istnieje od 1982 roku w branży metalowej. W latach 82-86 świadczyłem usługi dla rolnictwa (naprawa sprzętu rolniczego). Na początku roku 1987 opatentowałem kratki ściekowe (spust piwniczny). Byłem jedynym producentem tych wyrobów w Polsce do 1992 r.

W roku 1990 opatentowałem piec nadmuchowy, który produkuję do dziś. Piece służą do ogrzewania pomieszczeń warsztatowych, sklepowych, magazynowych o dużej kubaturze. Jako paliwo stałe możemy używać wszelkiego rodzaju drewno opałowe.

Przez okres działalności, jako mistrz w zawodzie wyszkoliłem 46 uczniów.

W 1990 roku zostałem wyróżniony Wojewódzką Honorową Odznaką Rzemiosła, w roku 2005 Srebrnym Medalem im. Jana Kilińskiego za zasługi dla rzemiosła polskiego, a 14 września 2010 Złotym Medalem im. Jana Kilińskiego wraz z odznaką.

Dnia 23 marca 2016 r. zostałem wyróżniony Platynowym Medalem imienia Jana Kilińskiego za zasługi dla rzemiosła polskiego. 

Od czasu zmian ustrojowych w naszym kraju nastąpiło przebranżowienie zakładu w kierunku wykonywania usług ślusarstwa budowlanego. Wykonuje wszelkiego rodzaju bramy, balustrady, ogrodzenia, konstrukcje lekkie. Wykonujemy też wszelkiego rodzaju konstrukcje energetyczne. Prace w zakresie ślusarstwa usługowego – wszelkiego rodzaju zabezpieczenia przeciwłamaniowe (kraty, drzwi stalowe).

Wykonuję na zamówienie piece nadmuchowe.

Obecnie zakład realizuje się w kowalstwie, metaloplastyce: posiadam duży wybór gotowych wzorów (bram, balustrad, ogrodzeń). Mogę wykonać dowolny wzór na zamówienie.

Współpracuję z olsztyńskim artystą-plastykiem Panem Antonim Letkim.

Moje prace można zobaczyć w Olsztynie np. w Invest Banku (ul.Szrajbera), w Carrefour, OBI, w hotelu i restauracji Villa Pallas, w salonie sukien ślubnych Afrodyta oraz w Promenadzie w Warszawie, Jaro w Stawigudzie, w KGHM oraz wiele innych prac na terenie Olsztyna i okolic.

Wszystkie moje prace są profesjonalnie zabezpieczone antykorozyjnie oraz pomalowane farbami nawierzchniowymi kolorystyka ustalana indywidualnie z Klientem.

Wyroby metaloplastyki i kowalstwa również patynujemy.

Moje wyroby są przystosowane do automatyki firmy Nice. Są to wszelkiego rodzaju bramy przemysłowe oraz do prywatnych posesji.

Współpracuję:

Pracownia Architektury i Sztuki

Bogumiła Walentynowicz i Antoni Letki

Olsztyn ul. Św.Barbary 6

Tel 0 89 535 96 35