Tak się stało w 1982 roku, że połączyłem moją pracę i pasję z kowalstwem artystycznym i ślusarstwem, i od tego czasu działam w branży metalowej. Do roku 1986  świadczyłem usługi dla rolnictwa wykonując naprawy sprzętu rolniczego. Na początku roku 1987 opatentowałem kratki ściekowe (spust piwniczny) i byłem ich jedynym producentem w Polsce aż do 1992 roku.

W roku 1990 opatentowałem piec nadmuchowy, który produkuję do dziś. Piece nadmuchowe służą do ogrzewania pomieszczeń warsztatowych, sklepowych, magazynowych o dużej kubaturze. Opalane są paliwem stałym w postaci wszelkiego rodzaju drewna opalowego.

Zdałem egzamin mistrzowski i jako mistrz w zawodzie wyszkoliłem 46 uczniów.

Mogę pochwalić się wieloma nagrodami i wyróżnieniami. W 1990 roku zostałem wyróżniony Wojewódzką Honorową Odznaką Rzemiosła, w roku 2005 Srebrnym Medalem im. Jana Kilińskiego za zasługi dla rzemiosła polskiego, a 14 września 2010 Złotym Medalem im. Jana Kilińskiego wraz z odznaką. 23 marca 2016 r. zostałem wyróżniony Platynowym Medalem imienia Jana Kilińskiego za zasługi dla rzemiosła polskiego.

Od czasu zmian ustrojowych w naszym kraju nastąpiło przebranżowienie zakładu w kierunku wykonywania usług ślusarstwa budowlanego. Rozpoczęliśmy produkcję bram, balustrad, ogrodzeń oraz konstrukcji lekkich, a także wszelkiego rodzaju konstrukcji energetycznych. Specjalizujemy się w wykonywaniu różnego typu zabezpieczeń przeciwwłamaniowych, takich jak kraty i drzwi stalowe. Nadal oferujemy na zamówienie piece nadmuchowe do ogrzewania dużych pomieszczeń.

Nasz zakład ślusarski wykonuje prace kowalskie i metaloplastyczne. Dysponujemy dużym wyborem gotowych wzorów bram, balustrad i ogrodzeń. Jesteśmy gotowi wykonać każdy wzór według pomysłu naszego klienta. Przy projektowaniu naszych produktów współpracujemy z olsztyńskim artystą-plastykiem Panem Antonim Letkim.

Wszystkie nasze prace metaloplastyczne i kowalskie są profesjonalnie zabezpieczone antykorozyjnie oraz pomalowane farbami nawierzchniowymi. Mamy też możliwość patynowania wyrobów. Kolorystykę i sposób wykończenia ustalam indywidualnie z każdym klientem.

Produkowane przez nasz zakład ślusarski bramy przesuwne do domów oraz obiektów przemysłowych przystosowane są do automatyki firmy Nice.

Współpracuję:

Pracownia Architektury i Sztuki

Bogumiła Walentynowicz i Antoni Letki

Olsztyn ul. Św.Barbary 6

Tel 0 89 535 96 35